Çalışanların ve İş Arayanların Yabancı Dil Bilgisi
İş arama sürecindeki ve iş yaşantısındaki en önemli yetkinliklerden biri şüphesiz yabancı dil bilgisidir. İyi kariyer olanakları iyi yabancı dil bilgisi ile pralel olarak gitmektedir.Adaylar ve çalışanlar her geçen gün yabancı dil bilgilerini geliştirmek zorundadır. (Devamı..)
İş Arayan Erkek Adayların Askerlik Süreci
Özellikle yeni mezun erkek adayların en çok karşılaştıkları soru şüphesiz askerliği tamamlayıp tamamlayamadığı ile alakalı sorudur.Çünkü işletmelerin büyük bir çoğunluğu bir elemanı yetiştirdikten kısa bir süre sonra kaybetmek istemez. (Devamı..)
Ücret Beklentisi Anketi
Uzun zamandır beklediğimiz ücret beklentisi anketimiz nihayet sona erdi. Yaptığımız araştırmayı yorumlamadan önce anketimizi sizinle paylaşmak istiyorum. (Devamı..)
İş Arayanların Öğrenim Durumu
Gelişen ülke ekonomisi ve gid gide globalleşen dünya şartları nedeniyle emek piyasasının beyaz yaka yoğunluklu olarak karşımıza çıktığını görmekteyiz. Özellikle üretim şartlarında ki teknolojik gelişmeler mavi yakadan beyaz yakaya geçişin arttığını ve gri noktaların çoğaldığını göstermektedir. (Devamı..)
İş Arayanların Yaş Dağılımı
İş arama sürecini etkilen en büyük nedenlerden bir taneside çalışanların ve iş arayanların yaş dağılımlarıdır. Bu durum çift taraflı işleyen bir yapıya sahipdir.Bu süreçte iş arayan tarafından bir bakış açısı yer alırken, madalyonun öbür yüzünde işveren tarafından bir bakış açısı da vardır. (Devamı..)
İş Arayanları ve Çalışanları Cinsiyet Dağılımı
Bu istatistiğin önemi aslında ilk bakışta çok dikkati çekmemektedir. Ama derinlemesine baktığımızda insan kaynakları süreçinde bu oranı etkileyen bir çok faktörün olduğunu görmekteyiz. (Devamı..)
İşi Kimler Arıyor Çalışanlar Mı? Yoksa Çalışmayanlar Mı?
Herkesin aklına şu cevap geldi elbette işi herkes arıyor. Emek piyasasında iş arayanları etkileyen en büyük etken iş arayanların kendileridir. Çünkü bu piyasada herkes, bir birinin yerini almaya çalışmaktadır.(Devamı..)

*İstatistik göstergeleri sürekli olarak sitemize eklenmektedir.

.................................... Ana Sayfa Kurumsal Eğitimlerimiz Hizmetlerimiz Etkinliklerimiz Yazılar Fotoğraflar Bağlantılar Referanslar İletişim
 

 

Hakkımızda
Basında Biz
Katılımcı Görüşleri
Kurumsal Eğitimler
Bireysel Eğitimler
Online Eğitimler
İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı
Danışmanlık
İş Sağlığı ve Güvenliği
Alt İşveren
Üniversite Etkinlikleri
Eğitim Etkinlikleri
Seminerler
Kongreler
Köşe Yazıları
İstatistikler
Eğitim Resimleri
Kongre Resimleri
Seminer Resimleri
Yasal Mevzuatlar
Kariyer Siteleri
Günlük Gazeteler
İnsan Kaynakları Videoları
İnsan Kaynakları Kitapları
Resmi Gazete
Sorular ve Cevaplar
Önelim Notlar
Kişilik Testleri
Bireysel Referanslar
Kurumsal Referanslar
Adres
Telefon
Faks
Sosyal Medya
 
  Balanced Scorecard, Balanced Scorecard Eğitimi, Profesyonel İnsan Kaynakları, Profesyonel Yaklaşım, İnsan Kaynakları, İnsan Kaynakları Yönetimi, Eğitim, Kariyer, Performans, Zaman Yönetimi, Norm Kadro, İş Sağlığı, İş Güvenliği, Yasal Mevzuat, Danışmanlık, Endüstriyel İlişkiler ,Seçme ve Yerleştirme, İşe Alma, İşe Giriş, Alt İşveren, Özlük İşleri, Yetenek Yönetimi, Profesyonel Özgeçiş (CV) Örnekleri, Profesyonel Ön Yazı Örnekleri, Uygulamalı Bordro Eğitimi, İş Kazalarını Önleme Eğitimi, İş Kanunu Eğitimi, Sosyal Güvenlik Kanunu Eğitimi, Kariyer Yönetimi Eğitimi, Risk Değerlemesi Eğitimi, Gebze İnsan Kaynakları Uzmanlık Eğitimi, Kocaeli İnsan Kaynakları Uzmanlık Eğitimi, İstanbul İnsan Kaynakları Uzmanlık Eğitimi, Sakarya İnsan Kaynakları Uzmanlık Eğitimi
  Copyright © 2013 Tüm hakları saklıdır,imtiyaz sahibi Profesyonel Yaklaşım İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şti.. All Rights Reserved.